Stypendyści

Program Odkrywcy Diamentów wspiera  stypendiami wybitnych studentów Politechniki Białostockiej.

PIOTR PSYLLOS jeden z pierwszych stypendystów Programu Odkrywcy Diamentów (od lutego 2015r.). Student Politechniki Białostockiej, wynalazca, informatyk, programista oraz przedsiębiorca (CEO i założyciel w Psyllosoft sp. z o. o.).

Jednym słowem DIAMENT.

Twórca innowacyjnych projektów, tworzonych z pasją, ale także tworzonych po to, aby zmieniać życie ludzi. Jego prace naukowe skupiają się na przetwarzaniu sygnałów, sztucznej inteligencji oraz elektronice. Do najbardziej znanych projektów Piotra Psyllosa należą:

  • Matia - zastosowanie metod sztucznej inteligencji w projekcie "sztucznego oka" dla osób niewidomych
  • Syntezator mowy dla osób niepełnosprawnych ruchowo
  • Wykorzystanie deep learningu do komponowania muzyki, malowania obrazów i pisania scenariusza teatralnego (sztuka generatywna)
  • Sygnet elektroniczny
  • Projekt urządzenia przemysłowego opartego na metodach m.in. sztucznej inteligencji do zwiększenia produktywności przedsiębiorstwa, korzystającego z zespołów silników elektrycznych.
  • System sterowania urządzeniami za pomocą fal mózgowych
  • Rękawica wspomagająca komunikację osobom niemówiącym.

W 2016 roku Petros został uznany przez amerykańskiego Forbesa za jednego z 30 najlepszych europejskich innowatorów oraz Massachusetts Institute of Technology Review za jednego z 10 najzdolniejszych młodych wynalazców w Polsce. Za swoje projekty zdobył ponad 17 nagród głównych o zasięgu krajowym i międzynarodowym (Pittsburgh, Seattle, Paryż, Bruksela) w dziedzinie wynalazczości. Jest laureatem krajowego i finalista centralnego etapu Imagine Cup w Seattle - największego konkursu technologicznego, organizowanego przez Microsoft. Otrzymał także nagrodę za projekty od Microsoft Research. Jego wynalazki zdobyły olbrzymie uznanie również w konkursie "Najlepsi z najlepszych" organizowanym przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Petros jest również zdobywcą głównych nagród od Chińskiego Stowarzyszenia Innowacji, francuskiego Ministerstwa Zdrowia i Spraw Społecznych oraz belgijskiego Ministra Budżetu i Funkcji Publicznej. Złoty medalista m.in. 115. Targów Wynalazczości Concours Lépine we Francji oraz INPEX w USA.

W 2016 roku, uzyskał tytuł laureata Podlaskiej Marki Roku 2016 w kat. Odkrycie oraz laureata 7. edycji rankingu 50 Najbardziej Kreatywnych w Biznesie magazynu Brief.

Od 2017 roku jest również członkiem komisji ds. Innowacyjności i Współpracy z Gospodarką KRASP.

Nasze Diamenty

Piotr Psyllos

Piotr Psyllos

Student Politechniki Białostockiej

Piotr Psyllos jeden z pierwszych stypendystów Programu Odkrywcy Diamentów (od lutego 2015r.). Student Politechniki Białostockiej, wynalazca, informatyk, programista oraz przedsiębiorca (CEO i założyciel w Psyllosoft sp. z o. o.).

Sławomir Grycuk

Sławomir Grycuk

Student Politechniki Białostockiej

Sławomir Grycuk - student Inżynierii Biomedycznej oraz Mechaniki i Budowy Maszyn. Aktywny członek wielu organizacji i kół. Na swoim koncie ma uczestnictwo przy wielu projektach m.in. projektowanie i budowa bolidów na międzynarodowe zawody w zespole Cerber Motosport, czy wykonywanie wielu instalacji artystycznych na ogólnopolskie oraz międzynarodowe festiwale i eventy. Brał czynny udział w 8 konferencjach naukowych o zasięgu krajowym, jak i międzynarodowym. Zawsze pełen zapału oraz motywacji do działania. W wolnych chwilach lubi majsterkować i dawać drugie życie niedziałającym urządzeniom. Obecnie rozwija dwa większe projekty: Bioniczna proteza ręki oraz Confee - komunikator dla osób niesłyszących.Przez dotychczasowe działania został doceniony w konkursie na Studencki Nobel oraz przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Piotr Wasilewski

Piotr Wasilewski

Konstruktor urządzeń elektronicznych, programista C.

Piotrek Wasilewski - student Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej. Posiada doświadczenie w projektowaniu obwodów elektronicznych, oraz programowaniu mikrokontrolerów z rodzin STM32 oraz AVR. Interesuje się konstruowaniem od 10 roku życia.Jako uczeń gimnazjum uczestniczył w finale Międzynarodowego Festiwalu Naukowego E(x)plory z projektem robota wielozadaniowego. Jest zdobywcą pierwszego miejsca w kategorii technika Konkursu Technotalent 2016, za projekt "nWatch zegarek do nauki programowania". Projekt ten zapewnił mu III miejsce na konkursie Electronica Fast Forward w Monachium. Poza elektroniką interesuje się także modelarstwem i jest zapalonym rowerzystą.

Paweł Antoniuk

Paweł Antoniuk

Student Politechniki Białostockiej

Paweł Antoniuk - programista, informatyk. Interesuje się programowaniem niskopoziomowym, przetwarzaniem i analizą obrazów. Wielokrotnie zdobywał wysokie miejsca w konkursach ogólnopolskich i regionalnych. Uczestniczy w unikalnych projektach naukowych, które zostały docenione przez ogólnopolskie media.