Diamenty

PIOTR PSYLLOS jeden z pierwszych stypendystów Programu Odkrywcy Diamentów (od lutego 2015r.). Student Politechniki Białostockiej, wynalazca, informatyk, programista oraz przedsiębiorca (CEO i założyciel w Psyllosoft sp. z o. o.).

Jednym słowem DIAMENT.

Twórca innowacyjnych projektów, tworzonych z pasją, ale także tworzonych po to, aby zmieniać życie ludzi. Jego prace naukowe skupiają się na przetwarzaniu sygnałów, sztucznej inteligencji oraz elektronice. Do najbardziej znanych projektów Piotra Psyllosa należą:

  • Matia - zastosowanie metod sztucznej inteligencji w projekcie "sztucznego oka" dla osób niewidomych
  • Syntezator mowy dla osób niepełnosprawnych ruchowo
  • Wykorzystanie deep learningu do komponowania muzyki, malowania obrazów i pisania scenariusza teatralnego (sztuka generatywna)
  • Sygnet elektroniczny
  • Projekt urządzenia przemysłowego opartego na metodach m.in. sztucznej inteligencji do zwiększenia produktywności przedsiębiorstwa, korzystającego z zespołów silników elektrycznych.
  • System sterowania urządzeniami za pomocą fal mózgowych
  • Rękawica wspomagająca komunikację osobom niemówiącym.

W 2016 roku Piotr, został uznany przez amerykańskiego Forbesa za jednego z 30 najlepszych europejskich innowatorów oraz Massachusetts Institute of Technology Review za jednego z 10 najzdolniejszych młodych wynalazców w Polsce. Za swoje projekty zdobył ponad 17 nagród głównych o zasięgu krajowym i międzynarodowym (Pittsburgh, Seattle, Paryż, Bruksela) w dziedzinie wynalazczości. Jest laureatem krajowego i finalista centralnego etapu Imagine Cup w Seattle - największego konkursu technologicznego, organizowanego przez Microsoft. Otrzymał także nagrodę za projekty od Microsoft Research. Jego wynalazki zdobyły olbrzymie uznanie również w konkursie "Najlepsi z najlepszych" organizowanym przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Piotr jest również zdobywcą głównych nagród od Chińskiego Stowarzyszenia Innowacji, francuskiego Ministerstwa Zdrowia i Spraw Społecznych oraz belgijskiego Ministra Budżetu i Funkcji Publicznej. Złoty medalista m.in. 115. Targów Wynalazczości Concours Lépine we Francji oraz INPEX w USA.

W 2016 roku, uzyskał tytuł laureata Podlaskiej Marki Roku 2016 w kat. Odkrycie oraz laureata 7. edycji rankingu 50 Najbardziej Kreatywnych w Biznesie magazynu Brief.

Od 2017 roku jest również członkiem komisji ds. Innowacyjności i Współpracy z Gospodarką KRASP.

Nasze Diamenty

Piotr Psyllos

Piotr Psyllos

Student Politechniki Białostockiej

Piotr Psyllos jeden z pierwszych stypendystów Programu Odkrywcy Diamentów (od lutego 2015r.). Student Politechniki Białostockiej, wynalazca, informatyk, programista oraz przedsiębiorca (CEO i założyciel w Psyllosoft sp. z o. o.).