Stowarzyszenie „Odkrywcy Diamentów”

Jesteście konstruktorami, programistami albo po prostu ludźmi pełnymi pasji do nowinek technicznych i technologicznych? Macie ciekawe, innowacyjne pomysły, na realizację których brak Wam funduszy? Jesteście przekonani, że Wasz pomysł ma szansę zaistnieć w świecie?

Świetnie trafiliście!

Z pomocą zdolnym i chętnym do działania Uczniom już od 2015 roku, przychodzi Program Odkrywcy Diamentów. Dzięki współpracy Politechniki Białostockiej i licznych przedsiębiorców, łączy on świat nauki i biznesu, który stoi dla Was otworem, a My chętnie pomożemy Wam do niego wejść.

W przeciągu dwóch lat zgłosiło się do Nas ponad 50 zespołów, z których aż 27 uzyskało dofinansowanie na realizację swoich pomysłów. Dziś ich twórcy to laureaci licznych wojewódzkich i ogólnopolskich konkursów. Kwota, która została przyznana Zespołom
na realizację projektów, to już prawie 150 000 zł.   

Wasz Zespół również ma szansę, na otrzymanie wsparcia w realizacji innowacyjnego projektu!

Co zrobić, aby do nas dołączyć?

Wystarczy, że wyślecie do nas zgłoszenie (za pomocą formularza w zakładce ZGŁOSZENIE), w którym opiszecie swój projekt, a następnie przedstawicie go przed Kapitułą Programu Odkrywcy Diamentów. Najlepsze projekty otrzymają dofinansowanie, które można wykorzystać, na zakup materiałów i usług niezbędnych do realizacji projektów, a także na finansowanie wyjazdów konkursowych promujących projekty.

Program Odkrywcy Diamentów także wspiera stypendiami studentów Politechniki Białostockiej. Jednym z najbardziej znanych stypendystów jest Petros Psyllos - wynalzaca MATII - sztucznego oka dla osób niewidomych.