Stypendyści

Program Odkrywcy Diamentów wspiera  stypendiami wybitnych studentów Politechniki Białostockiej.

Nasze Diamenty

Piotr Wasilewski

Piotr Wasilewski

Konstruktor urządzeń elektronicznych, programista C.

Piotrek Wasilewski - student Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej. Posiada doświadczenie w projektowaniu obwodów elektronicznych, oraz programowaniu mikrokontrolerów z rodzin STM32 oraz AVR. Interesuje się konstruowaniem od 10 roku życia.Jako uczeń gimnazjum uczestniczył w finale Międzynarodowego Festiwalu Naukowego E(x)plory z projektem robota wielozadaniowego. Jest zdobywcą pierwszego miejsca w kategorii technika Konkursu Technotalent 2016, za projekt "nWatch zegarek do nauki programowania". Projekt ten zapewnił mu III miejsce na konkursie Electronica Fast Forward w Monachium. Poza elektroniką interesuje się także modelarstwem i jest zapalonym rowerzystą.

Mateusz Sumorek

Mateusz Sumorek

Student Wydziału Elektrycznego

Pasjonat nowoczesnych i kreatywnych rozwiązań z dziedziny elektroniki i elektrotechniki. Laureat i finalista różnych konkursów. Wiceprezes Koła Naukowego IO. Wielki fan pizzy.

Jakub Żukowski

Jakub Żukowski

Student Politechniki Białostockiej

Od młodości fascynuje go elektronika, technika oraz inżynieria. Przez lata działalności naukowej opracował wiele projektów w ramach pomocy dydaktycznej oraz społecznej. Prezes Koła Naukowego IO. Pasjonat kolarstwa szosowego.

Adam Wołkowycki

Adam Wołkowycki

Student Politechniki Białostockiej

Adam Wołkowycki - entuzjasta robotyki i sztucznej inteligencji. Student Wydziału Mechanicznego, założyciel i lider Sekcji Sztucznej Inteligencji Koła Naukowego Robotyków. Uczestnik Olimpiady Kreatywności Destination Imagination (2016), konkursu naukowego E(x)plory (dwukrotnie w 2017 i 19), Microsoft Imagine Cup (2021) oraz finalista EL-ROBO-MECH (2018) i Konkursu Konstrukcji Studenckich KoKoS (2021). W wolnych chwilach lubi czytać książki z psychologii, antropologii i kognitywistyki.