Kapituła Programu Odkrywcy Diamentów przyznała nowe stypendia i dofinanasowania

2 zespoły uczniowskie otrzymają dofinansowania przyznane przez Kapitułę Programu Odkrywcy Diamentów. Także 4 studentów Politechniki Białostockiej otrzyma wsparcie w postaci stypendiów, które pomogą im w dalszym rozwoju.

Dofinansowanie w kwocie 6 000 złotych otrzyma zespół Orange Areospace składający się z  młodych pasjonatów lotnictwa oraz technik rakietowych chcących rozwijać swoje hobby oraz popularyzować modelarstwo rakietowe w Polsce. Projekt jest kontynuacją zeszłorocznego projektu, który także otrzymał wsparcie w Programie Odkrywcy Diamentów.  Za otrzymane tym razem środki chcą wyprodukować i przetestować rakietowy silnik hybrydowy. Projekt takiego silnika powstawał pod nadzorem inżynierów z Polskiego Towarzystwa Rakietowego.

Drugim zespołem, który otrzymał dofinansowanie na realizację swojego projektu w kwocie 7 000 zł,  jest FutureVision.  Tworzą go uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Białymstoku oraz Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Białostockiej. Smart Home Vision System to projekt interfejsu dla inteligentnego domu mający na celu kontrolę urządzeń przez zastosowanie nowoczesnej technologii.

Wsparcie Programu Odkrywcy Diamentów w postaci stypendium otrzymało także 4 studentów Politechniki Białostockiej:

  1. Daniel Aleksiejczuk z Wydziału Mechanicznego
  2. Alan Kondrusik z Wydziału Elektrycznego
  3. Mateusz Sumorek z Wydziału Elektrycznego
  4. Jakub Żukowski z Wydziału Elektrycznego

Wszystkim uczniom i studentom serdecznie gratulujemy!!