Trzy nagrody podczas Konkursu Naukowego E(x)plory

W piątek 13 kwietnia odbył się Regionalny Festiwal Naukowy E(x)plory w Bydgoszczy, podczas którego Młodzi Naukowcy walczyli o miejsca w finale konkursu oraz jedną z trzech nagród specjalnych.

W Bydgoszczy rywalizowali uczniowie z Białegostoku, Warszawy, Bydgoszczy, Włocławka, Katowic, Tczewa,Torunia i Ostrowia Wielkopolskiego. Białystok licznie reprezentowały zespoły, które otrzymały granty Stowarzyszenia Odkrywców Diamentów.

Akredytację do finału, który odbędzie się w październiku w Gdyni otrzymały dwa nasze zespoły. Wyróżnione projekty to reThink (Agnieszka Ostrowska i Zuzanna Głowacka) oraz Zośka (Konrad Oborski, Maciej Bachurzewski i Mikołaj Kasabuła). Oba zespoły to uczniowie Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Białostockiej. Podczas finału 30 najlepszych zespołów z całej Polski rywalizować będzie o nagrody finansowe oraz możliwość wyjazdu na konkursy: Intel ISEF w USA, Expo Sciences International w Abu Dhabi oraz Infomatrix w Rumunii.

Wyróżnienie Specjalne od Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego zdobył zespół BMB (Marek Nowik, Bartek Łotko i Bartek Staszyński) z III Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku za projekt EduBoty.
Wszystkie nagrodzone i wyróżnione zespoły pracują pod fachową opieką mentora Pana Grzegorza Nowika

Więcej o konkursie: www.explory.pl

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!